W stomatologii implant to element zastępujący korzeń własnego zęba. Wprowadzony chirurgicznie w kość wyrostka zębodołowego, po całkowitym zintegrowaniu się z kością implant zachowuje się dokładnie jak korzeń, który zastępuje. Poprzez dokręcenie do niego łączników pozwala na wykonanie stałego (tzn. nigdy nie wyjmowanego) uzupełnienia protetycznego – korony, mostu, bądź elementu utrzymującego protezę ruchomą.
Dzięki implantologii, w CENTRODENCIE stosujemy zabiegi, które umożliwiają min.:
Jako że implantologia to szybko i dynamicznie rozwijająca się dziedzina, więcej szczegółów – dotyczących zarówno ceny jak i sposobu rozwiązania konkretnego problemu – uzyskają Państwo po diagnozie naszego specjalisty implantologa.
Implanty zębowe jako najnowocześniejsza metoda zastąpienia utraconych zębów dają możliwość odtworzenia oryginalnego daru natury. Pozwalają Pacjentowi ponownie pokazać swoje zęby, bez obaw jeść, mówić i śmiać się. Jeśli jednak zabieg implantologiczny ma odnieść długoterminowy sukces, wymaga on pełnej współpracy Pacjenta z lekarzem. Konieczna jest duża ilość samodyscypliny ze strony Pacjenta. Tylko ci Pacjenci, którzy przestrzegają codziennej higieny jamy ustnej, mogą być zakwalifikowani do zabiegu implantologicznego.
Często zadawane pytania:
Czym są implanty?
O implantach mówi się dużo, ale nie wszyscy zdają sobie sprawę, w czym rzecz. Postarajmy się zatem wyjaśnić w kilku zdaniach, czym są implanty.
Implant to nie sztuczny ząb.
Najprościej rzecz ujmując, implant to tytanowa śruba wkręcana w kość i zastępującą korzeń zęba. Wbrew obiegowym opiniom implantem nie powinno nazywać się całego „sztucznego zęba”, tzn. wszczepu i korony protetycznej. Dopiero przymocowana do samego implantu porcelanowa korona stanowi wraz z nim kompletną rekonstrukcję zęba.
Jakie są zalety prac na implantach?
Podstawową zaletą implantów zębowych jest ich trwałość oraz komfort użytkowania. Przywracają one funkcję oraz estetykę utraconych zębów, cechuje je najbardziej zbliżona do fizjologicznego modelu odbudowa braków zębowych. Ponadto chronią przed zanikiem kość wyrostka zębodołowego, dzięki czemu możliwe jest zachowanie naturalnego kształtu dziąseł i estetycznego wyglądu twarzy.
Jak wygląda przebieg leczenia implantologicznego?
Bezpieczne leczenie implantologiczne z minimalizacją możliwości powikłań musi trwać co najmniej kilka miesięcy. Dzieje się tak, ponieważ tytanowy wszczep musi mieć czas na zespolenie się z kością – tylko wówczas uzyskamy wytrzymałość i bezpieczeństwo użytkowania implantu.
Na pierwszej wizycie lekarz stomatolog przeprowadza wywiad i diagnostykę, aby ocenić potrzeby Pacjenta oraz wykluczyć ewentualne przeciwwskazania. Na tej wizycie nasz specjalista wyklucza wszelkie potencjalne źródła zakażenia (np. ubytki spowodowane przez próchnicę, kieszenie patologiczne przyzębne) a następnie ocenia stan kości Pacjenta i jeśli istnieje potrzeba podejmuje działania w kierunku jej odbudowy.
Na drugiej wizycie wszczepiany jest implant. Mamy tu do czynienia z zabiegiem chirurgicznym, polegającym na wprowadzeniu tytanowej śruby w kość żuchwy lub szczęki.
Następnie ranę zszywa się.
Na trzeciej wizycie, która odbywa się po 7-10 dniach od zabiegu zdejmowane są szwy.
Na czwartej wizycie, która odbywa się najczęściej do 6 miesięcy od zabiegu chirurgicznego, odsłaniany jest implant i zakładana jest śruba gojąca na okres około 2 tygodni.
Kolejnym etapem jest wykonastwo prac protetycznych (koron porcelanowych, mostów protetycznych lub zdejmowanych protez zatrzaskowych).
Czy wszepienie implantu boli?
Zabieg przeprowadzony jest w znieczuleniu miejscowym, zatem Pacjent nie odczuwa bólu. Przed zabiegiem lekarz stomatolog wypisuje receptę z środkiem przeciwbólowym i antybiotykiem, by maksymalnie chronić Pacjenta przed bólem i zapewnić skuteczność zabiegu.
Jak długo trzeba funkcjonować bez zęba?
W ogóle! Po zszyciu rany i jej wygojeniu (zwykle szwy zdejmuje się po kilkunastu dniach), Pacjent może korzystać z tymczasowej protezy założonej na stałe lub wyjmowanej.
Jakie jest ryzyko odrzucenia implantu?
Implant, jak każde ciało obce, niekoniecznie musi zostać zaakceptowany przez ludzki organizm. Najnowsze osiągnięcia implantologii minimalizują ryzyko odrzucenia, jednakże za każdym razem pacjent wspólnie z lekarzem muszą wnikliwie wyjaśnić tę kwestię. Skuteczność implantacji oceniana jest aktualnie na 97%.
Jaka jest cena leczenia implantologicznego?
Całkowity koszt leczenia implantologicznego powinien być ustalony wspólnie ze stomatologiem w ramach wstępnych konsultacji.
O ile przy pojedynczych implantach cena zwykle jest łatwa do oszacowania i wynosi w granicach 4000-5000 zł, o tyle przy większych brakach w uzębieniu lub przy całkowitym bezzębiu mamy do czynienia z dużo większymi rozbieżnościami.
W zależności od stanu zdrowia pacjenta i wyboru systemu, na którym oprzemy protezę, cena sumaryczna leczenia może znacząco się wahać.
Nasi partnerzy
Zostań naszym klientem
Skontaktuj się z nami
Zostań naszym pacjentem już dziś!
tel. +48 63 243 75 32 | mail: centrodent@wp.pl
formularz kontaktowy